Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dwudziestej Trzeciej Niedzieli Zwykłej –

9 września 2018 roku

 1. W tygodniu obchodzimy: we czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, wielkiego kaznodziei wschodniego chrześcijaństwa; w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę NMP Matki Bolesnej.
 2. We czwartek w Nowej Świętej procesja fatimska o godz. 19.00.
 3. Przed nami parafialna pielgrzymka na Dolny Śląsk – 14 – 16 września. Wyjazd w piątek – 14.09.   o godz. 4.00 z zatoczki byłego przystanku autobusowego. Zastępstwo duszpasterskie w parafii na czas nieobecności ks. proboszcza, pełnić będzie Ojciec Edward ze Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy.
 4. W Przewodniku Katolickim polecam na stronie 25 artykuł o pracujących cudzoziemcach w Polsce – jak polscy pracodawcy często w stosunku do pracowników z zagranicy, wykazują się mentalnością Kalego. Drugi artykuł o umiejętności słuchania drugiego człowieka – str. 44. W Małym Przewodniku o bezpieczeństwie na leśnych drogach i inne wrześniowe tematy.
 5. Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinom Wendt i Brożek. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej za porządki w kaplicy św. Józefa.
 6. W gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w internecie podane zostały daty spotkań dla młodzieży przed przyjęciem Bierzmowania.
 7. Zapowiedzi: Do przyjęcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Adam Mikołaj Szulczyński ze Świętej i Natalia Zamojdzik z Górznej.

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dwudziestej Czwartej Niedzieli Zwykłej –

16 września 2018 roku

 1. W tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży; we czwartek – Świętych Męczenników Andrzeja Kim, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 2. Za tydzień, w niedzielę – 23 września przypada wspomnienie św. Ojca Pio. Po mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie integracyjne Grup Modlitewnych Ojca Pio z Nowej Świętej i Świętej.
 3. We środę o godz. 19.00 spotkanie przygotowujące młodzież do Bierzmowania – klasy III gimnazjum i klasy 8.
 4. W Przewodniku Katolickim polecam artykuł na str. 18 o modlitwie w szkole. Dlaczego uczniowie mają jednak prawo do modlitwy w szkole…
 5. Za porządki w kościele parafialnym i kaplicy w Nowej Świętej dziękujemy kolejnym Rodzinom, które podjęły ten trud.
 6. Trwa parafialna pielgrzymka na Dolny Śląsk – 14 – 16 września. Zastępstwo duszpasterskie w parafii na czas nieobecności ks. proboszcza, pełni Ojciec Edward ze Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy. Bóg zapłać Ojcu za wsparcie ks. Proboszcza zastępstwem. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud i błogosławi Rodzinie Zakonnej nowymi powołaniami.
 7. W gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w internecie podane zostały daty spotkań dla młodzieży przed przyjęciem Bierzmowania.
 8. Zapowiedzi: Do przyjęcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Adam Mikołaj Szulczyński ze Świętej i Natalia Zamojdzik z Górznej.
 9. Dekanaty Złotowskie organizują dla młodzieży wspólny wyjazd na spotkanie ogólnopolskie młodzieży, które odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym – hasło ogólne spotkania: „ Stadiom Młodych”. Koszt – 50,-. Wyjazd 6 października( sobota). Powrót w godzinach porannych niedzieli. Udział swój proszę zgłaszać u ks. proboszcza.

Spotkania młodzieży przygotowujące do Bierzmowania,

wrzesień, październik, listopad 2018 roku

12 września – Święta, klasa 1 średnia

19 września – 3 gimn. I klasa 8, Święta

26 września – klasa 7, Święta

28 września – Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

3 października - Święta, klasa 1 średnia

10 października - 3 gimn.  klasa 8, Święta

17 października - klasa 7, Święta

19 października - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

24 października - Święta, klasa 1 średnia

31 października - 3 gimn.  klasa 8, Święta

7 listopada - klasa 7, Święta

9 listopada - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

14 listopada - Święta, klasa 1 średnia

21 listopada - 3 gimn.  klasa 8, Święta

28 listopada - klasa 7, Święta

31 listopada - Nowa Święta, klasy 1 śr./3 gimn./8 klasa i 7

                       Pielgrzymka na Dolny Śląsk – 3 dni

    ( Organizowanna we współpracy parafii z Biurem Pielgrzymkowym Vervinci Travel z Bydgoszczy)

 

Wyjazd 14 września, w piątek o godz. 4.00. Zbiórka o godz. 3.40 przy zatoczce byłego przystanku autobusowego w Świętej. O godz. 4.15 wyjazd z drugiego parkingu, w Złotowie - przy " Sparcie".

DZIEŃ 1          TRZEBNICA - ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA W LUBIECHOWIE

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Trzebnicy,   gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej. Następnie przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Wałbrzycha.

DZIEŃ 2          ANDRSPACH – WAMBIERZYCE – OSÓWKA                                            

Po śniadaniu przejazd do Adrspach, czeskiego cudu natury. Spacer przez urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi, wodospadami i urokliwym jeziorkiem. Następnie przejazd do usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Na koniec przejazd na zwiedzanie podziemnego miasta Osówka. To główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3       KRZESZÓW – ŚWIDNICA

Śniadanie i przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny. Przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami i barokowymi ozdobami. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin:      14-15-16  IX 2018

Cena:           590 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, w Czechach: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

Na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 260 zł

ü  p       Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Można już zgłaszać swój udział w pielgrzymce u ks.proboszcza.

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Szesnastej Niedzieli Zwykłej –

22 lipca 2018 roku

1.      W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – św. Brygidy, patronki Europy; we wtorek – św. Kingi; we środę – św. Jakuba Apostoła( w Sławianowie uroczystości odpustowe); we czwartek – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

2.      Ponieważ we środę przypada również św. Krzysztofa, obrzęd poświęcenie pojazdów przypadnie na niedzielę  - 29 lipca, za tydzień.

3.      W czasie wakacji kościół parafialny jest otwarty do godz. 21.00.

4.      Ministranci i żeńska służba liturgiczna dziękują wszystkim za modlitwę podczas obozu w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. Czas obozowania minął szczęśliwie i bezpiecznie. Bóg zapłać i Króluj nam Chryste.

5.      Przypominam, że osoby, które przychodzą do kancelarii parafialnej po zaświadczenia w imieniu bliskiej osoby, powinny posiadać pisemne upoważnienie od tej osoby i posiadać przy sobie dowód tożsamości( w myśl nowych przepisów dotyczących danych osobowych)

6.      Od strony zakrystii i wejścia tylnego kościoła, zostały wstawione nowe okna i drzwi. W ten sposób etap okien i drzwi kościoła parafialnego został zakończony. Pozostała tylko kwestia wpłaty za wykonanie drzwi – 7000,-

7.      Od sierpnia pracownia projektów p. Witkowicza w Złotowie wykona projekt do wykonania krzyża na wieży kościoła parafialnego.

8.      Za porządki w kościele parafialnym dziękujemy Rodzinie Westphal. Podobne podziękowania kierujemy do Rodzin z Nowej Świętej za porządki w kaplicy św. Józefa.

9.      Do odebrania są Przewodniki Katolickie – bieżący  i sprzed tygodnia.

10.  Błogosławionych wakacji, pełnych wrażeń życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z urlopów, także spędzającym czas wakacyjnego wytchnienia na terenie naszej parafii. Szczęść Boże.

 

   
© www.wies-swieta.net