Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Czternastej Niedzieli Zwykłej –

8 lipca 2018 roku

 1. W tygodniu wspominamy: we środę – Święto św. Benedykta, patrona Europy; we czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w piątek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. Za porządki w kościele parafialnym i w kaplicy w Nowej Świętej dziękujemy kolejnym Rodzinom, które podjęły ten wysiłek.
 3. Do odebrania kolejny Przewodnik Katolicki zaprenumerowany przez Rodziny naszej parafii. W Świętej, proszę odbierać tygodnik w zakrystii z powodu wyjazdu ministrantów na obóz wakacyjny.
 4. Na czas nieobecności ks. proboszcza w razie wezwania do chorego bądź w przypadku pogrzebu proszę kontaktować się z ks. proboszczem parafii Sławianowo – ks. Grzegorzem Kortasem: Tel.: 600 037 820.
 5. W parafii św. Rocha w Złotowie mamy nowego proboszcza – ks. Jacka Salwę. Były proboszcz – ks. Witold Korowajczyk objął nową parafię św. Wojciecha w Sadkach koło Nakła nad Notecią.
 6. Witamy serdecznie ks. Ryszarda Tainerta, który zastępuje w parafii ks. proboszcza. Dziękujemy za życzliwość w tym względzie i życzymy zdrowia i potrzebnych sił na dalsze lata kapłaństwa.
 7. Pamiętajmy również w modlitwie o ministrantach, którzy spędzają wakacyjne dni na obozie w Bieszczadach.
 8. Błogosławionych wakacji, pełnych wrażeń życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z urlopów, także spędzającym czas wakacyjnego wytchnienia na terenie naszej parafii. Szczęść Boże.

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Piętnastej Niedzieli Zwykłej –

15 lipca 2018 roku

 1. W tygodniu wspominamy w poniedziałek – NMP z Góry Karmel.
 2. Za porządki w kościele parafialnym i w kaplicy w Nowej Świętej dziękujemy kolejnym Rodzinom, które podjęły ten wysiłek.
 3. Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio ze Świętej we wtorek – 17 lipca. Rozpoczniemy mszą świętą wieczorną.
 4. Do odebrania kolejny Przewodnik Katolicki zaprenumerowany przez Rodziny naszej parafii. W Świętej, proszę odbierać tygodnik w zakrystii z powodu wyjazdu ministrantów na obóz wakacyjny.
 5. Na czas nieobecności ks. proboszcza w razie wezwania do chorego bądź w przypadku pogrzebu proszę kontaktować się z ks. proboszczem parafii Sławianowo – ks. Grzegorzem Kortasem: Tel.: 600 037 820.
 6. W parafii św. Rocha w Złotowie mamy nowego proboszcza – ks. Jacka Salwę. Były proboszcz – ks. Witold Korowajczyk objął nową parafię św. Wojciecha w Sadkach koło Nakła nad Notecią.
 7. Dziękujemy serdecznie ks. Ryszardowi za posługę zastępstwa, które pełnił w naszej parafii podczas nieobecności ks. proboszcza
 8. Pamiętajmy również w modlitwie o ministrantach, którzy spędzają wakacyjne dni na obozie w Bieszczadach.
 9. Błogosławionych wakacji, pełnych wrażeń życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z urlopów, także spędzającym czas wakacyjnego wytchnienia na terenie naszej parafii. Szczęść Boże.

                       Pielgrzymka na Dolny Śląsk – 3 dni

    ( Organizowanna we współpracy parafii z Biurem Pielgrzymkowym Vervinci Travel z Bydgoszczy)

 

DZIEŃ 1          TRZEBNICA - ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA W LUBIECHOWIE

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią w godzinach rannych. Przejazd do Trzebnicy,   gdzie nawiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej: zespół klasztorny wraz z bazyliką i grobem Świętej. Następnie przejazd do położonego na skalnym cyplu i otoczonego naturalnym wąwozem Zamku Książ - największego na Dolnym Śląsku. Zamek posiada ponad 400 pomieszczeń, my zwiedzimy go trasą „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”. Następnie udamy się do pobliskiej Palmiarni w Lubiechowie, która powstała w latach 1908- 1911 za astronomiczną sumę 7 milionów marek w złocie, a do budowy jej wnętrz sprowadzono z Sycylii zastygłą lawę z wulkanu Etna. Obecnie w palmiarni rośnie ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i kontynentów. Szczególną uwagę zwracają tu olbrzymie palmy i bogata kolekcja kaktusów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Wałbrzycha.

DZIEŃ 2          ANDRSPACH – WAMBIERZYCE – OSÓWKA                                            

Po śniadaniu przejazd do Adrspach, czeskiego cudu natury. Spacer przez urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi, wodospadami i urokliwym jeziorkiem. Następnie przejazd do usytuowanych malowniczo między trzema wzgórzami, w dolinie potoku Cedron Wambierzyc, zwanych Śląską Jerozolimą. Nawiedzenie Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin: bazylika, kalwaria z 74 kaplicami oraz ruchoma szopka stanowią prawdziwą perłę wśród zabytków Ziemi Kłodzkiej. Kościół Nawiedzenia NMP zbudowany został na wzór jerozolimskiej świątyni Salomona. Na koniec przejazd na zwiedzanie podziemnego miasta Osówka. To główna, największa, najbardziej rozbudowana kwatera Hitlera, budowana na Dolnym Śląsku. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3       KRZESZÓW – ŚWIDNICA

Śniadanie i przejazd do Krzeszowa na zwiedzanie dawnego opactwa cystersów - arcydzieła sztuki późnego baroku i zabytek klasy zerowej. To potężne opactwo składa się z 5 budynków: bazyliki mniejsza, kościół św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, budynku klasztoru SS. Benedyktynek oraz Domu Opata. Z oddali całość wygląda jak gród obronny. Przejazd do Świdnicy - jednego z najcenniejszych zespołów staromiejskich na Śląsku. Zobaczymy barokowy ratusz, piękne kamienice, zabytkowe fontanny oraz potężną Katedrę św. Stanisława i Wacława. Następnie zwiedzimy zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju. Ta ewangelicka świątynia, wpisana na listę zabytków UNESCO, wypełniona jest pięknymi barwnymi malowidłami i barokowymi ozdobami. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki ok. północy.

Termin:      14-15-16  IX 2018

Cena:           590 zł/os.

Cena zawiera:

ü  Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

ü  Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach *** pok. 2,3 osobowe z łazienkami

ü  Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota

ü  Ubezpieczenie – w Polsce NNW do 5000 zł, w Czechach: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

Na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 260 zł

ü  p       Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Można już zgłaszać swój udział w pielgrzymce u ks.proboszcza.

   
© www.wies-swieta.net